Kontaktujte nás:(+420) 778 034 024Každý všední den
od 9 do 17 hod.

Hráčská fotbalová unie založila svůj nadační fond

Oficiální představení Nadačního fondu Hráčské fotbalové unie (NF HFU) proběhlo v pátek 1. června 2018 u příležitosti charitativního zápasu pořádaného firmou Ivo Ulicha M&T v Dobrušce, kterého se zúčastnilo hned několik známých tváří. Na této akci byl také firmou M&T, která slavila výročí 20 let od založení, předán první šek v hodnotě 30 000,- pro NF HFU.

„Na vzniku Nadačního fondu jsme pracovali dlouho. Velice nám záleželo na transparentnosti, založili jsme proto i transparentní účet, na který se může kdokoli podívat. Jsem rád, že všechny náležitosti jsou doladěné a Nadační fond tak mohl být oficiálně zaregistrován a my tak můžeme tento projekt naplno spustit,“ říká k založení Nadačního fondu předseda HFU Tomáš Pešír. V čele Nadačního fondu stojí právě zmiňovaný bývalý fotbalista Slavie a Borussie Mönchengladbach a úspěšný podnikatel Ivo Ulich společně s advokátkou JUDr. PhDr. Zuzanou Rennerovou a dalším fotbalistou Antonínem Rosou. Revizní komisi tvoří Milan Fukal, Luboš Loučka a Jiří Krejčí.

HFU se již v minulosti několikrát podílela na dobročinných akcích. Podařilo se jí vybrat peníze pro mladé handicapované sportovce nebo pro hráče po těžkém úrazu. Kromě toho se členové HFU často účastní charitativních akcí s týmem Real Top Praha nebo navštěvují dětské domovy.

Založení NF HFU je vnímáno jako další příspěvek k zlepšení image českého fotbalu. „Fotbal si mezi lidmi i tímto způsobem může získat lepší pověst. Celkově bych řekl, že charitativní činnost a fotbal mají jít ruku v ruce. Kromě toho, že to lidem opravdu pomůže, to přispěje zároveň ke zlepšení renomé našeho sportu,“ řekl pro hfu.cz k založení Nadačního fondu Antonín Rosa.

HFU chce pomáhat potřebným. Pokud máte ve svém okolí bývalého fotbalistu, kterého potkal nešťastný osud a potřebuje finanční nebo jinou pomoc, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@hfu.cz. Nadační fond je tu právě kvůli tomu, aby pomáhal fotbalistům v těžkých životních situacích.


Hráčská fotbalová unie založila svůj nadační fond. HFU [online]. 2018-06-04 [cit. 2018-06-04].

 

Komentáře jsou uzavřeny.