Kontaktujte nás:(+420) 778 034 024Každý všední den
od 9 do 17 hod.

Nadační fond HFU obdaroval dalšího těžce nemocného ex-fotbalistu

Nadační fond HFU pravidelně přispívá lidem, kteří jsou spjati s fotbalem a kteří se dostali zejména ze zdravotních důvodů do těžké životní situace. Často se jedná o úrazy či onemocnění, kvůli kterým musí hráč ukončit fotbalovou kariéru. 

První příspěvek NF HFU v roce 2019 putuje ex-fotbalistovi Tomášovi D., jenž nastupoval mj. za mládežnické výběry AC Sparta Praha a trpí nevyléčitelnou nemocí zvanou ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kterou onemocněl také například plzeňský fotbalista Marián Číšovský.

Jedná se o fatální onemocnění motorických neuronů mozku a míchy, způsobující degeneraci a ztrátu mozkových buněk centrální nervové soustavy, které ovládají svalové pohyby. Kvůli tomu dochází k postupné svalové slabosti až atrofii. Mozek nakonec není schopen ovládat většinu svalů a pacient zůstává paralyzován, při zachování psychických a mentálních schopností.

Nadační fond HFU se rozhodl Tomášovi věnovat příspěvek v maximální výši 20.000,- Kč. Tento příspěvek bude použit na novou speciální postel, která je kvůli omezenému pohybu nemocného nutně potřeba.

Nadační fond HFU za půl roku svého působení posbíral dary a příspěvky převyšující 100 000,- Kč a rozdal potřebným již více než polovinu. V čele NF stojí bývalý fotbalista Ivo Ulich společně s JUDr. et PhDr. Zuzanou Rennerovou a Antonínem Rosou. I před jeho založením se však HFU věnovala charitativní činnosti, sehnala například přes 120.000,- Kč pro bývalého fotbalistu Lukáše Váchu, který po úrazu skončil s poškozenou míchou na invalidním křesle.

Více o Nadačním fondu HFU se dočtete zde.

Transparentní účet Nadačního fondu HFU ke zhlédnutí zde.

 


Nadační fond HFU obdaroval dalšího těžce nemocného fotbalistu. Webové stránky HFU [online]. 2019-02-06 [cit. 2019-02-06].

Komentáře jsou uzavřeny.