Kontaktujte nás:(+420) 778 034 024Každý všední den
od 9 do 17 hod.

Blesk: Štěněti přerazil páteř! Ochrnutá fenka bojuje o život, týrání šetří policie

Bezbranné psí miminko skákalo, ňafalo, kousalo. Možná si chtělo hrát, možná mělo hlad. Místo pohlazení ale přišla rána. Surovec několikaměsíční fence Sookie přerazil páteř. Štěně bojuje o život a Blesk tlapky sledují, zda tyrana stihne trest.

»Člověk« malou psí holčičku nakopl, nebo udeřil tak silně, že jí rozdrtil obratle a pak ji nechal ležet v bolestech v Krupce na Teplicku skoro celý den. Sookie hodiny naříkala tak vytrvale, až lidé ze sousedství zavolali městskou policii a ta ji částečně ochrnutou předala do péče útulku AniDef v Žimi. Jak Blesk tlapky zjistily, s těžce zraněným štěnětem byl doma jeho majitel. Strážníkům tvrdil, že pejska napadl jeho známý, který poté odjel... Co se doopravdy stalo, prozatím vyšetřuje Městská policie v Krupce.

Bojuje o život

Sookie ale nyní trápí docela jiné starosti. „Má rozdrcený druhý a třetí obratel. Veterináři jí páteř mezi prvním a čtvrtým obratlem zafixovali,“ popsala těžké zranění štěněte vedoucí útulku Barbora Benešová. Dobrou zprávou je, že míchu nemá Sookie přerušenou, a tak, i když dosud celou zadní část těla necítí a neovládá, je šance na to, že bude ještě někdy běhat. Nezbývá než čekat, zda se jí citlivost po opadnutí otoku míchy vrátí. „Pokud ne, byla nám doporučena eutanazie. To je ale pro nás až ta nejposlednější možnost. Sookie dáme maximální šanci na život,“ dodává Benešová. Nevylučuje ani to, že by se fenka mohla dočasně, nebo trvale pohybovat s pomocí vozíčku.

Viník neunikne?

Všichni věří, že psí holčička, která má velkou vůli k životu, bude zase běhat. Stejně tak ale doufají, že toho, kdo jí utrpení způsobil, nemine trest. „Případem se intenzivně zabýváme. Zjišťujeme, jak ke zranění pejska došlo. Podle toho pak budeme postupovat dál. V případě podezření na spáchání trestného činu týrání zvířat předáme případ Policii ČR,“ řekl včera Blesk tlapkám Karel Kohlert, velitel směny Městské policie v Krupce.

Může dostat až tři roky

Pokud by fence zůstaly trvalé následky na zdraví, hrozí pachateli podle advokátky Zuzany Rennerové až tři roky vězení. Bez následků o rok méně. Vyloučeno není ani trestní stíhání majitele Sookie. „Pochybil tím, že jí neposkytl pomoc. I podle správních zákonů má majitel povinnost se o zvíře postarat,“ dodala. Bude-li pachatel odsouzen, může útulek, který operaci fenky a péči o ni hradí, po něm částku vymáhat.


VETKOVSKÁ, Alexandra. Štěněti přerazil páteř! Ochrnutá fenka bojuje o život, týrání šetří policie. Blesk [online]. 2019-07-11 [cit. 2019-07-11].

 

Komentáře jsou uzavřeny.